НОВА ЛИБЕРАЛНА ПАРТИЈА со поддршка на сенародниот протест на 25ти Април

posted in: Вести, Соопштенија | 0

НОВА ЛИБЕРАЛНА ПАРТИЈА, која е дел од Коалцијата „Обнова на Македонијa”, го поддржува сенародниот протест закажан за 25.04.2021. Воедно, ја користи можноста да ги повика сите свои симпатизери и членови, да се приклучат на овој протест и да помогнат на … Continued

НОВА ЛИБЕРАЛНА ПАРТИЈА: Гласајте за Силјановска, и чекајте правдата да стигне

posted in: Вести, Соопштенија | 0

Почитувани, Се ближи крајот на уште една политичка кампања во нашата земја. Кампања која по многу белези ќе остане запаметена како фер и коректна, но и во многу наврати како крајно спротиставена во поглед на ставовите на двајцата кандидатити, Силјановска … Continued

НЛП со честитка по повод Меѓународниот ден на Ромите

posted in: Вести, Соопштенија | 0

Дозволете ни во името на нашата партија да Ви го честитаме 8-ми Април – Меѓународниот ден на Ромите. Низ годините наназад нашата соработка беше на едно високо ниво и во насока на инклузија на Ромите во сите сфери на заедничкото … Continued

Интервју со Драган Василески: Пендаровски во кампања ќе се „вади” на НАТО

posted in: Вести, Интервјуа | 0

Силјановска е кандидат која со своите настапа во предизборието и најавени политички потези ќе ги привлече неопределените гласачи.Пендаровски во кампања ќе се „вади” на НАТО. Ова се ставовите кои Драган василески, Претседател на Нова Либерална партија ги искажа во интервју … Continued

Нова Либерална партија со поддршка на кандидатурата на д-р Митре Милошевски за Градоначалник на Охрид

posted in: Активности, Вести | 0

  Во текот на минатата недела, Претседателот на НЛП, Драган Василески беше во предизборна посета на Охрид. Во текот на неговиот престој имаше средби со Претседателот на општинската организација на НЛП-Охрид, Васко Бојаџиески и членството на организацијата. На истата беше … Continued

Лидерска средба на Коалицијата „За подобра Македонија”

posted in: Вести, Соопштенија | 0

Во текот на вчерашниот ден беше одржана лидерска средба на Претседателите на политичките партии членови на Коалицијата „За подобра Македонија”. На истата беше разговарано за актуелната политичка ситуација и подготовките за престојните претседателски избори. Сите политички партии, членови на коалицијата, … Continued

НЛП со честитка по повод празникот на жената 8-ми Март

Меѓународен ден на жената – светски празник што се одбележува секоја година на 8-ми март. Тоа е ден кога се одбележува борбата на жените за економска, политичка и социјална рамноправност со мажите. Во смислата на неговото вистинско значење Ви го … Continued

Претседателот Василески го даде својот потпис за поддршка на кандидатурата на Гордана Силјановска – Давкова

Во текот на денешниот ден, во подрачното одделение на Државната изборна комисија во Прилеп, својот потпис за поддршка на кандидатурата на професорката Гордана Сиљановска-Давкова за Предтседател на Република Македонија, го даде Претседателот на Нова Либерална партија-Драган Василески. -Професорката Гордана Силјановска- … Continued

Нова Либерална партија со поддршка за кандидатурата на професорката Гордана Силјановска-Давкова

posted in: Соопштенија | 0

Нова Либерална партија изразува огромно задоволство од изборот на проф.Гордана Силјановска-Давкова за кандидат за Претседател на Република Македонија. Натпартискиот кандидат е во согласност со договореното на средбите на коалицините партнери- членки на  на Коалицијата „За подобра Македонија”, со нагласок дека … Continued

НЛП изразува сочуство по повод трагичната сообраќајна несреќа која вчера се случи кај Гостивар

  Изразуваме искрено сочуство по повод трагичната сообраќајна несреќа која вчера се случи на автопатот Скопје – Гостивар, а во која животот го загубија повеќе наши сограѓани од Гостивар. На останаите повредени во оваа несреќа им посакуваме брзо и лесно … Continued

1 2