НОВА ЛИБЕРАЛНА ПАРТИЈА со поддршка на сенародниот протест на 25ти Април

posted in: Вести, Соопштенија | 0

НОВА ЛИБЕРАЛНА ПАРТИЈА, која е дел од Коалцијата „Обнова на Македонијa”, го поддржува сенародниот протест закажан за 25.04.2021. Воедно, ја користи можноста да ги повика сите свои симпатизери и членови, да се приклучат на овој протест и да помогнат на … Continued

НОВА ЛИБЕРАЛНА ПАРТИЈА: Гласајте за Силјановска, и чекајте правдата да стигне

posted in: Вести, Соопштенија | 0

Почитувани, Се ближи крајот на уште една политичка кампања во нашата земја. Кампања која по многу белези ќе остане запаметена како фер и коректна, но и во многу наврати како крајно спротиставена во поглед на ставовите на двајцата кандидатити, Силјановска … Continued

НЛП со честитка по повод Меѓународниот ден на Ромите

posted in: Вести, Соопштенија | 0

Дозволете ни во името на нашата партија да Ви го честитаме 8-ми Април – Меѓународниот ден на Ромите. Низ годините наназад нашата соработка беше на едно високо ниво и во насока на инклузија на Ромите во сите сфери на заедничкото … Continued

Лидерска средба на Коалицијата „За подобра Македонија”

posted in: Вести, Соопштенија | 0

Во текот на вчерашниот ден беше одржана лидерска средба на Претседателите на политичките партии членови на Коалицијата „За подобра Македонија”. На истата беше разговарано за актуелната политичка ситуација и подготовките за престојните претседателски избори. Сите политички партии, членови на коалицијата, … Continued

НЛП со честитка по повод празникот на жената 8-ми Март

Меѓународен ден на жената – светски празник што се одбележува секоја година на 8-ми март. Тоа е ден кога се одбележува борбата на жените за економска, политичка и социјална рамноправност со мажите. Во смислата на неговото вистинско значење Ви го … Continued

Претседателот Василески го даде својот потпис за поддршка на кандидатурата на Гордана Силјановска – Давкова

Во текот на денешниот ден, во подрачното одделение на Државната изборна комисија во Прилеп, својот потпис за поддршка на кандидатурата на професорката Гордана Сиљановска-Давкова за Предтседател на Република Македонија, го даде Претседателот на Нова Либерална партија-Драган Василески. -Професорката Гордана Силјановска- … Continued

Нова Либерална партија со поддршка за кандидатурата на професорката Гордана Силјановска-Давкова

posted in: Соопштенија | 0

Нова Либерална партија изразува огромно задоволство од изборот на проф.Гордана Силјановска-Давкова за кандидат за Претседател на Република Македонија. Натпартискиот кандидат е во согласност со договореното на средбите на коалицините партнери- членки на  на Коалицијата „За подобра Македонија”, со нагласок дека … Continued

НЛП изразува сочуство по повод трагичната сообраќајна несреќа која вчера се случи кај Гостивар

  Изразуваме искрено сочуство по повод трагичната сообраќајна несреќа која вчера се случи на автопатот Скопје – Гостивар, а во која животот го загубија повеќе наши сограѓани од Гостивар. На останаите повредени во оваа несреќа им посакуваме брзо и лесно … Continued

НОВА ЛИБЕРАЛНА ПАРТИЈА СО ПРЕДЛОГ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО

Проблемот со загадувањето во Република Македонија станува тема на која мора сериозно да се разговара. За сериозноста на проблемот кој зема се поголем замав, Нова Либерална партија укажуваше и минатата година, но Власта остана глува на нашите заложби и предлог … Continued

НОВИОТ САЈТ НА НОВА ЛИБЕРАЛНА ПАРИЈА Е ДОСТАПЕН ЗА СИМПАТИЗЕРИТЕ

Ве известуваме дека новиот сајт на Нова Либерална партија е пуштен во употреба и на истиот може да ги најдете сите информации поврзани партијата, нејзините активности, раководството како и да се запознаете со начинот за зачленување и донирање.