Вести

НОВА ЛИБЕРАЛНА ПАРТИЈА со поддршка на сенародниот протест на 25ти Април

| |

НОВА ЛИБЕРАЛНА ПАРТИЈА, која е дел од Коалцијата „Обнова на Македонијa”, го поддржува сенародниот протест закажан за 25.04.2021. Воедно, ја користи можноста да ги повика сите свои симпатизери и членови, да се приклучат... READ MORE

НОВА ЛИБЕРАЛНА ПАРТИЈА: Гласајте за Силјановска, и чекајте правдата да стигне

| |

Почитувани, Се ближи крајот на уште една политичка кампања во нашата земја. Кампања која по многу белези ќе остане запаметена како фер и коректна, но и во многу наврати како крајно спротиставена во... READ MORE

Интервју со Драган Василески: Пендаровски во кампања ќе се „вади” на НАТО

| |

Силјановска е кандидат која со своите настапа во предизборието и најавени политички потези ќе ги привлече неопределените гласачи.Пендаровски во кампања ќе се „вади” на НАТО. Ова се ставовите кои Драган василески, Претседател на... READ MORE